тел. (0342) 114-43-88, 77-86-91,

моб. +38 (067) 221-63-37, +38 (050) 221-63-38

Останнім часом ринок будівніцтва все більше завойовує металочерепиця - новий покрівельний перспективний матеріал!

Металочерепиця

Металочерепиця

Металочерепиця

Металочерепиця використовується як для нового будівництва, так і для реконструкції будівель. Вона чудово виглядає і на спорудах котеджного типу, і на малих архітектурних формах. Є лише одне обмеження: цей матеріал не застосовується як покрівельне покриття для плоских дахів - мінімальний кут нахилу ската має бути 14 градусів. Асортимент українського ринку металочерепиці розрізняється геометрією профілю (шириною і висотою хвилі, черепичним малюнком і тому подібне), видами полімерних покриттів і колірною палітрою.

ПРОФІЛЬ

ЧерепицяГеометрія профілю металочерепиці визначається устаткуванням, вживаним для її виробництва. Всі верстати, хоча і трохи, відрізняються один від одного. Для зручності кожному з них, а значить, і кожному профілю, привласнюють торгівельну назву, наприклад, <монтеррей>, <каскад>, <еліт>, <класік> і так далі.

В більшості випадків металочерепиця імітує натуральну черепицю. Профіль впливає не лише на дизайн, але і на технічні вимоги до монтажу, наприклад, крок обрешітки може бути асиметричним або симетричним. Якість профілізації характеризує стиковка листів на покрівлі: деякі зразки вітчизняної і зарубіжної металочерепиці після монтажу залишають на покрівлі характерні смуги (стики), які видно під певним кутом.

При виборі профілю попросіть показати фотографії, щоб побачити, як виглядатиме цей матеріал на покрівлі, а ще краще - попросіть зістикувати 2-3 листи при вас. Зверніть особливу увагу на монолітність металочерепиці, тобто, видима відсутність подовжніх і поперечних стиків листів.

ТОВЩИНА ЛИСТА

У всіх європейських країнах, мінімальна товщина сталевого листа, яка може використовуватися для покрівлі житлового будинку, повинна складати не менше 0,45 мм. Таку металочерепицю легко вмонтовувати, оскільки профіль не згинається, тобто, ризик виникнення небажаних деформацій незначний. При профілізації тоншого листа (0,4 мм і менше), особливо при недотриманні технології, в місцях вигину товщина сталі може досягти критичної відмітки (наприклад, навколо місць кріплень можуть виникнути поглиблення, в яких скупчуватиметься вода). Тому якісну металочерепицю завтовшки 0,4 мм використовують для декоративних елементів покрівлі.

ПОКРИТТЯ

Покриття сталевого листа обов'язково повинне включати пасивуючий шар, грунтовку і полімерне покриття. Найпоширеніший недолік - відсутність пасивуючого шару або грунтовки. В результаті - основне полімерне покриття, яке є і декоративним, служить не більше 1-3 років. В наявності всіх необхідних шарів можна переконатися, розгледівши в розрізі зразок покриття, який повинен надати продавець.

Як полімерне покриття застосовуються наступні матеріали.

Поліестер (поліефір) - найбільш популярний і недорогий полімер, що володіє хорошою корозійною стійкістю і стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, але через невелику товщину (25-30 мкм) - невисокою стійкістю до механічних пошкоджень. Профіль з таким покриттям рекомендується використовувати у випадках, коли об'єкт знаходиться в умовах низької забрудненої зовнішньої середи і помірних експлуатаційних навантажень.

Матовий поліестер має матову поверхню і більшу товщину (35 мкм), стійкіший до механічних пошкоджень, проте випускається в невеликій колірній гаммі.

Пластизол відрізняється значною товщиною (200 мкм) і, в порівнянні з іншими матеріалами, володіє відмінною корозійною і хорошою атмосферостійкістю. Це покриття добре піддається обробці і легко формується, має рельєфну поверхню. Недоліки теж є: низька стійкість до Уф-випромінювання, а максимальна температура, при якій він не втрачає своїх властивостей, не перевищує 60 °С. Тому пластизол не рекомендується використовувати в регіонах з високотемпературним кліматом.

Колірна гамма металочерепиці налічує більше тридцяти різних кольорів і відтінків. При виборі кольору необхідно мати на увазі, що поверхня металочерепиці темних кольорів в жаркий сонячний день нагрівається, тому при неправильно зробленій вентиляції підпокрівельного простору в мансарді будинку буде жарко і задушливо, а на світлій металочерепиці сильніше видно забруднення.

ПЕРЕВАГИ

Одним з основних достоїнств металочерепиці є невелика вага: покрівля з цього матеріалу відноситься до розряду легких. Для порівняння: металочерепиця важить 5 кг/м2, натуральна черепиця - 40 кг/м2, бітумна, - 15 кг/м2, рулонні покрівельні матеріали - 5-12 кг/м2. Слід також відзначити, що металочерепиця економічна, оскільки для її монтажу не потрібна суцільна обрешітка.

До плюсів металочерепиці можна віднести: простоту монтажу; тривалий термін експлуатації; вона не вигоряє на сонці і не втрачає своїх властивостей в широкому температурному діапазоні - від -50 до +120 °С; повний набір комплектуючих, що поставляються фірмами разом з покрівельним матеріалом; екологічна безпека, а також прийнятна ціна.

НЕДОЛІКИ

Одним з недоліків металочерепиці часто називають підвищену шумність під час дощу і вітру. Але ця властивість не властива металочерепиці як такій і є результатом неправильного монтажу покрівлі. Для того, щоб уникнути подібних проблем, слід звертати увагу на кваліфікацію, досвід роботи монтажних організацій в даній області. Коли роботи виконані якісно, при поривах вітру металочерепиця не стукає по обрешітці, а при правильному водовідводі шум стікаючих потоків води не буде чутний в мансарді.

ВАРТІСТЬ

Ціна металочерепиці, насамперед, залежить від типу (походження) металу, використовуваного при її виготовленні. Можна виділити декілька цінових групп.

  1. Імпортний метал (Фінляндія, Швеція)
  2. Імпортний метал (Польща, Словаччина)
  3. Російський метал
  4. Імпортний (зазвичай російський) оцинкований метал, забарвлений в Україні
  5. Металочерепиця імпортного виробництва

Вартість металочерепиці відомих марок на 5-10% вища за матеріали невідомих або маловідомих виробників. Але ця різниця - гарантія того, що покрівельне покриття виготовлене з якісних матеріалів, на сучасному устаткуванні і виробник відповідає за свою продукцію. Невідомі виробники можуть дуже швидко зникнути з ринку, і у разі потреби додаткової покупки матеріалу ні до кого буде звернутися.

ПОРАДИ

Особливу увагу при покупці слід приділити гарантії, яка дається на металочерепицю. Необхідно розрізняти термін гарантії і термін служби покриття. Гарантія визначає відсутність осередків корозії і стабільність кольору. За мінімальний термін гарантії вважається період 10 років. Термін служби покрівлі з металочерепиці складає 40 років і більш. Це час, протягом якого покриття виконує свою основну функцію - захист будівлі від зовнішніх дій.

Комплект постачання включає безпосередньо саму металочерепицю і аксесуари (комплектуючі) - конькові, торцеві, карнизні планки, гвинти-самонарізи і ін., необхідні деталі для створення красивого і довговічного даху. Асортимент комплектуючих має бути настільки повним, щоб можна було виконати покрівлю будь-якої геометрії і конструкції. Дуже важливо, щоб постачальник зміг здійснити допоставку компонентів, що мають параметри (форма, колір, покриття, розміри), аналогічні попередньому замовленню.

Ще один важливий момент. Термін експлуатації металочерепиці безпосередньо залежить від якості її монтажу. Тому істотною є наявність біля фірми-продавця власних покрівельних бригад і ліцензованої практики монтажу металочерепиці.

 

 

Для детальної інформації, консультації та для узгодження ціни зателефонуйте

тел. (0342) 114-43-88, 77-86-91

моб. +38 (067) 221-63-37,

моб. +38 (067) 221-63-37, +38 (050) 221-63-38

ansrglob atlant caparol klingspor

master penofol rockwool termobud